Ali Babacan’ın CHP’ye yönelik eleştirilerine Günaydın’dan yanıt… ‘Peki aynı soruyu biz sorsak?’ – 2023

admin

Merhaba,

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın CHP’nin tek başına seçim kazanamayacağına yönelik sözlerinin yankıları sürüyor.

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Halk TV’deki ‘Kayda Geçsin’ programında Ali Babacan’ı CHP’ye dair sözlerine isim vermeden tepki gösterdi.

“KENDİ ARALARINDA BİR İTTİFAKLA GİRSELERDİ…”

Gökhan Günaydın, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini işaret ederek, şunları kaydetti:

“Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi, belki İYİ Parti onlara katılır katılmaz bilmem, belki Demokrat Parti… Onlar milletvekilliği seçimlerinde kendi aralarında bir ittifakla girselerdi de, cumhurbaşkanlığı seçiminde tıpkı İYİ Parti’nin yaptığı gibi tek adaya ortak oy verselerdi, kim kaybederdi?”

“KİMSE MAHCUP OLMASIN DİYE SÖYLEMİYORUZ”

“Yüzde 2‘lik olup olmadığı belli olmayan insanların atıp tutmalarına çok aldırmamak lazım” diyen Günaydın, sözlerine şöyle devam etti:

“Sandık sonuçlarını bilemiyoruz. Sandık çıkış anketlerini biliyoruz, ama onları da kimse mahcup olmasın diye söylemiyoruz. ‘Tek başınıza seçim mi kazanabilirsiniz?’ sorusuna ‘Kazanacağımız yerler var, kazanamayacağımız yerler var’ şeklinde cevap veririz. Peki aynı soruyu biz sorsak yanıtı var mı bu sorunun?”

NE OLMUŞTU?

14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde CHP listelerinden 15 milletvekilini Meclis’e sokan DEVA Partisi’nin lideri Ali Babacan, geçen günlerde konuk olduğu bir programda CHP’ye yönelik şu eleştirilerde bulunmuştu:

“Özellikle seçim kaybedildikten sonra CHP’yi destekleyen medya, köşe yazarları, yorumcular biz ve diğer partiler için şiddetli bir şekilde ‘CHP bunları niye taşıdı, CHP bunlarla niye beraber oldu, niye bu kadar milletvekili verdi’ dediler.

Bu sesi çok çıkanlara soruyorum: CHP’nin kendi başına bugün herhangi bir seçime girip Türkiye genelinde, Türkiye’nin tümü için kazanması mümkün mü? Ya siz hayal mi görüyorsunuz? Bu ülke öyle bir ülke mi? Bu ülkede ekseriyetin durduğu bir yer var. AK Parti’ye oy veren seçmen şu anda ‘Allah bizi korumuş’ diyor. ‘Demek ki o zihniyet duruyor. Erdoğan’a karşı çıkıp parti kurmuş Ali Babacan’a bunu söyleyenler, CHP’nin içinde olduğu ittifak kazanırsa bize neler neler yaparlar diye düşünüyor AK Partili seçmen. İnanın bu dar ideolojik bakış olduğu sürece iflah olmaz.” 

Umarım paylaşımımızı beğenmişsinizdir.

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın